Jednym z najbardziej aktualnych tematów, który dotyczy dosłownie każdego z nas, jest pandemia koronawirusa. Przede wszystkim powinno zależeć nam na tym, aby uchronić siebie, swoich bliskich, ale także otaczających nas ludzi przed zarażeniem COVID – 19. W jaki sposób to robić? Przestrzegając zasad higieny, dostosowując się do ogólnych zakazów i obostrzeń oraz stosując szczególne środki ostrożności. Takie jak maski ochronne, przyłbice czy specjalne oznakowanie w miejscach pracy.

Koronawirus: Informacje podstawowe – objawy

Objawami COVID – 19 są zwykle wysoka gorączka, duszności, kaszel, kłopoty z oddychaniem, a także, choć rzadziej, utrata węchu i smaku, bóle mięśni i głowy, biegunka, wysypka.

Co zrobić w przypadku wystąpienia objawów? Jak podaje ministerstwo na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/podejrzewasz-u-siebie-koronawirusa:

„Jeśli masz […] objawy, skontaktuj się z Twoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej za pośrednictwem teleporady. Lekarz może zlecić Ci test na koronawirusa.”

Koronawirus: Informacje podstawowe – jak postępować

Zachowanie zasad higieny, szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami trzecimi, częste mycie oraz dezynfekcja rąk, a także przedmiotów codziennego użytku, produktów kupowanych w sklepach. Co więcej, dbanie o odporność, zmniejszenie czynników wpływających na poziom stresu, a także odpowiednia regeneracja.

Właśnie te elementy wymienia Światowa Organizacja Zdrowia. Mają one przyczynić się do uchronienia nas przed zakażeniem COVID – 19.

Należy dodać do tego również produkty, takie jak przyłbice, atestowane maseczki ochronne, żele antybakteryjne, płyny dezynfekcyjne,  a także tabliczki informacyjne . Skutecznie zabezpieczają one personel placówek czy sklepów, a także ich klientów i osoby postronne. Ich zadaniem jest przypominanie o obowiązujących zasadach i ograniczeniach, tak, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Koronawirus: Oznakowanie

Dlaczego tak ważne jest, aby stale przypominać o obowiązujących nas zasadach w tej nowej rzeczywistości? Ponieważ w trakcie codziennych obowiązków, mimo panującego stanu zagrożenia, łatwo jest o nieumyślne niezastosowanie się do obostrzeń.

Sposobem na zwiększenie świadomości oraz stałe przypominanie ludziom o obowiązujących zasadach jest umieszczenie instrukcji BHP oraz tabliczek informacyjnych w miejscach często odwiedzanych przez nas. Będą to więc m. in. miejsca pracy, markety, przychodnie, lokale usługowe czy placówki oświaty.

Właśnie takie oznakowanie oferujemy w naszym sklepie!

Z myślą o Waszym bezpieczeństwie przygotowaliśmy także produkty ochronne, które możecie stosować w przestrzeni publicznej. Jakie? Maski ochronne i przyłbice oraz płyny dezynfekujące.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą!

Udostępnij: