#Zostańwdomu – hasło to jest aktualnie ważne dla każdego z nas. Co jednak w sytuacji, gdy praca, jaką się wykonuje, nie powala na pozostanie w mieszkaniu? W jaki sposób można chronić swoich pracowników przed koronawirusem i przyczynić się do zmniejszenia liczby zakażonych? Odpowiedź to: dbanie o higienę, dezynfekcja i stosowanie się do oznakowania oraz instrukcji, dostępnych w zakładach pracy.

Koronawirus a praca

Choć z zaistniałą sytuacją świat mierzy się już od początku roku, to w Polsce z dniem 16 marca podjęto działania, które mają chronić obywateli przed zarażeniem COVID-19.

W zawiązku z tym wielu pracownikom umożliwiono korzystanie z pracy zdalnej. Jednak niektóre zakłady dalej pozostają otwarte, dbając o to, aby produkcja w ważnych dla gospodarki sektorach trwała.

W pracy pozostają m. in. sprzedawcy, dostawcy, pracownicy gastronomii, którzy oferują jedzenie na dowóz czy lekarze oraz pielęgniarki. Nadrzędną wartością jest chronienie ich.

Koronawirus – jak chronić pracowników

W sytuacji, gdy dany zakład pracy musi pozostać otwarty, ważnym jest nie tylko, aby zdecydowanie ograniczyć kontakt z klientami, ale także zagwarantować pracownikom środki dezynfekujące czy maseczki oraz rękawiczki. Jeśli istnieje taka możliwość, to najlepiej, aby w jednym czasie na hali znajdowała się jak najmniejsza liczba osób. Niezbędnym będzie też zachowanie bezpiecznej odległości między nimi i nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Bardzo ważne okażą się wszelkie instrukcje, omawiające zasady prawidłowego zachowywania zasad higieny oraz niezbędne znaki. Należą do nich:

TDC w obliczu koronawirusa

W związku z rozwojem epidemii COVID-19 podejmujemy wszelkie działania profilaktyczne oraz wdrażamy wszelkie stosowne procedury, mające na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

Podjęliśmy decyzję o ograniczeniu kontaktów klientów bezpośrednio z naszym działem handlowym – do odwołania.  Zarówno realizacja zamówień składanych do nas za pośrednictwem sklepu internetowego, jak i wysyłka wyrobów kurierem działa u nas jak dotychczas!

Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się: https://www.znaki-tdc.com/aktualnosci/koronawirus-wazne-informacje-dotyczace-dzialania-tdc-ln212.html.

 

Udostępnij: