Twoja rodzina zapewne posiada auto, prawda? Uwielbiacie wycieczki, wyprawy, a środek transportu jest Wam niezbędny. Jeśli tak jest, to zapewne często odwiedzacie stację benzynową. Na co dzień nie zastanawiacie się nad tym, jak ważnym czynnikiem wpływającym na Wasze bezpieczeństwo stają się znaki bezpieczeństwa, znajdujące się tam. Zapewniamy, że to także one chronią Was w tym miejscu.

Znaki bezpieczeństwa na stacje benzynowe

Oznakowanie na stacje benzynowe w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony życia i zdrowia tysięcy kierowców oraz pasażerów, który każdego dnia korzystają z tych miejsc.

Dlatego też w tej kategorii znajdą się zarówno oznaczenia paliw na stacjach benzynowych, piktogramy informacyjne czy piktogramy na stacje benzynowe, a także wszelkie znaki zakazu oraz znaki przeciwpożarowe na stacje benzynowe, tablice informacyjne i inne tego typu oznakowanie.

Jakie znaki można spotkać na stacji benzynowej? Zakaz palenia papierosów i e-papierosów, instrukcje udzielania pierwszej pomocy czy znaki ostrzegawcze o materiałach łatwopalnych czy wybuchowych. 

Znaki bezpieczeństwa na stacje benzynowe – funkcje

Tablice na stacjach benzynowych powinny w wyraźny sposób zapewniać czytelną informację wizualną celem poprawy bezpieczeństwa. Znaki niezbędne w tych miejscach muszą zwykle znajdować się w ściśle określonych strefach, gdyż to determinuje ich konkretne przeznaczenie.

Stąd też wszelkie oznakowanie, a zwłaszcza tablice i piktogramy na stacje benzynowe, należy wybierać pod kątem staranności ich wykonania. Tylko w takiej sytuacji można mieć pewność co do ich solidności oraz do tego, czy będą one odporne na działanie czynników atmosferycznych. To dwa najważniejsze czynniki względem oznakowania na stacjach paliw.

Oprócz standardowej oferty na tablice i piktogramy – TDC wykonuje również oznakowania na specjalne zamówienie klienta – zamów własny wzór.

Posiadamy także oznakowanie zgodne z najnowszymi normami dotyczącymi stacji benzynowych.

W celu ułatwienia konsumentom z krajów członkowskich doboru paliwa odpowiedniego dla użytkowanych przez nich pojazdów, od 12 października 2018 r. w Europie pojawią się nowe, specjalne, zharmonizowane etykiety paliwowe stanowiące implementację Dyrektywy 2014/94/EU.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą tablic oraz piktogramów Top Design Chwaszczyno na stacje benzynowe – www.znaki-tdc.com

Udostępnij: