Top Design Chwaszczyno specjalizuje się w produkcji oznakowania ewakuacyjnego. W naszym asortymencie nie mogło zabraknąć więc systemu niskiego oświetlenia SWGS Safety Way Guidance System. Dowiedzcie się, czym ono jest i jak służy ochronie życia i zdrowia.

System niskiego oświetlenia Safety Way Guidance System – co to takiego?

Rozpocznijmy od definicji. Czym jest System niskiego oświetlenia SWGS? To płaskie fotoluminescencyjne znaki ewakuacyjne, które umieszcza się na podłodze, ścianach lub schodach jednak  nie wyżej niż 40 cm od podłoża. Istotnie podnoszą one skuteczność ewakuacji w sytuacji wybuchu pożaru. Zwłaszcza w takich miejscach, jak placówki oświaty czy szpitale, przychodnie, urzędy. 

Co powoduje, że system ten jest tak istotny w przypadku ewakuacji? Według badań zwiększa jej powodzenie o aż 300-500%! w porównaniu do ewakuacji z wykorzystaniem tylko podstawowego oznakowania. 

Umożliwia to fakt, iż umieszczenie instalacji systemu Safety Way Guidance System nie wyżej niż 40 cm od poziomu posadzki pozwala zapewnić najlepszą widoczność oznakowania ewakuacyjnego podczas akcji ewakuacyjnej.

Zastosowanie systemu Safety Way Guidance System

Niskie oświetlenie pozwala na zlokalizowanie przeszkód, jakie mogą pojawić się na drodze ewakuacyjnej. 

Przede wszystkim jednak ma informować ludzi o kierunku oraz przebiegu drogi ewakuacyjnej do najbliższego miejsca zbiórki.

Dostępne w sklepie TDC oświetlenie SWGS to gwarancja wysokich parametrów świecenia, łatwego montażu oraz najlepszej jakości materiałów, z jakich zostały one wykonane. 

Produkujemy je według normy ISO 16069. Dodatkowo stanowią  odpowiednie uzupełnienie znaków bezpieczeństwa zawartych w polskiej normie PN-EN ISO 7010. 

W skład systemów ewakuacyjnych Safety Way Guidance System od TDC mogą wchodzić takie elementy, jak:

  • fotoluminescencyjne ostrzeżenia przed wystającymi narożami stanowiącymi  utrudnienie na drodze ewakuacyjnej, szczególnie po zaniku światła
  • ewakuacyjne ciągi naścienne, a także napodłogowe ciągi ewakuacyjne
  • oznaczenia ewakuacyjne Safety Way Guidance System wskazujące przeszkody na drodze ewakuacji
  • fotoluminescencyjne ewakuacyjne wskaźniki kierunków oraz oznakowania drzwi ewakuacyjnych 

Ofertę uzupełniają znaczniki podłogowe z fotoluminescencyjnej masy termoplastycznej – idealne do zastosowania w miejscach ruchu pieszych, samochodów oraz ciężkich maszyn.

Dostępna ofertę znajdziecie na naszej stronie: https://www.znaki-tdc.com/szukaj.html?ss=SWGS

Udostępnij: